PULS bjuder in till…
En härlig skratt-yoga nu på fredag kl 8.15-8.50! Vi bjuder på frukost och kaffe. Läs mer »
Nolle-P 2011, fortsättning…
I onsdags kväll trotsade Nollan, Pils och faddrar regnet och började med förfest i Viagraparken. Det grillades hamburgare och bjöds på gyckel. Munchen Hoben blev lyckat, Erik Hassle och Rebecca och Fiona Läs mer »
Tidigare PA-student berättar…
Lisa Wenåker har pluggat på PA-programmet och arbetar idag som Learning and Development Manager. Läs om hennes väg efter studierna här.
Extrajobb
Freudenberg Household Products söker nu en person som är intresserad av att jobba med kartläggning av löner och framställning av en jämställdhetsplan. Läs mer »
Nolle-P 2011
Nolle-P 2011 är igång och i måndags välkomnades drygt 90 nya PA-studenter till Universitetet. Temat för PA:s nollning är i år Olympiska spelen och i och med detta har Nollorna delats in i grupper med namn efter olika olympiska grenar. Läs mer »
Välkommen nya PA-student!
Ska du börja plugga på PA-programmet i höst? Här finns information till dig som är ny student!









